Szukaj:

O tym się mówiło w 2011 r.
O tym się mówiło w 2011 r.

Są takie wydarzenia w roku, które zawsze budzą wielkie emocje, są mocno komentowane zarówno publicznie, jak i przy kuchennych stołach. W związku z naszym rocznym postojem postanowiliśmy stworzyć nasz subiektywny ranking wydarzeń w 2011 roku. Zobaczcie, czym żyła Stalowa Wola.MIEJSCE 1 Odsłonięcie Patrioty – rzeźby dłuta Andrzeja Pityńskiego. Impreza zorganizowana z niezwykłym rozmachem odbyła się 11 września. Był polonez Ogińskiego i koncert chórów na Placu Piłsudskiego. Był salut kawaleryjski przy pomniku Jana II Sobieskiego. Była w końcu parada jazdy polskiej ulicami miasta. Dla celów imprezy zamknięto największe skrzyżowanie w mieście, by kilka tysięcy stalowowolan mogło obejrzeć popisy zręcznościowe przybyłych chorągwi rycerskich. Na koniec odsłonięcie największego pomnika w Stalowej Woli. Koszt imprezy to ok. 300 tys. zł.

MIEJSCE 2 Decyzja o budowie największej elektrociepłowni gazowej w Polsce. Tauron oraz PGNiG  podpisały 11 marca pakiet usług o realizacji budowy największej w Polsce elektrociepłowni gazowej, która mieścić będzie się właśnie w Stalowej Woli. Projekt zakłada budowę bloku gazowo-parowego wytwarzającego energię elektryczną w wysokosprawnej kogeneracji oraz ciepło w postaci wody na potrzeby komunalne i pary technologicznej dla pobliskich zakładów przemysłowych. Szacunkowa wartość inwestycji sięga 1,9 mld zł

MIEJSCE 3 Rozpoczęcie przebudowy Stadionu Miejskiego. 28 czerwca zostały rozmontowane pierwsze krzesełka na Stadionie Miejskim w Stalowej Woli. Od tego czasu trwają prace budowlane przy trybunie od ulicy Hutniczej. Mimo że trudno powiedzieć, iż praca wre, to stalowowolscy kibice pilnie śledzą postępy. Docelowo przebudowa stadionu ma kosztować około 70 mln zł.

MIEJSCE 4 Wystawa dzieł Stefana Norblina W Muzeum Regionalnym oraz na placu przed kinem Ballada.

MIEJSCE 5 Otwarcie Parku Handlowego przy ulicy KEN i Galerii Prima przy ulicy Okulickiego.

MIEJSCE 6 Rozpoczęcie budowy Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej przy ul. Kwiatkowskiego oraz segmentu dydaktycznego KUL przy ul. Kwiatkowskiego.

MIEJSCE 7 Otwarcie Inkubatora Technologicznego.

MIEJSCE 8 Podpisanie listu intencyjnego w sprawie powstania Parku Technologiczno-Przemysłowego.

MIEJSCE 9 Generalny remont i otwarcie Urzędu Stanu Cywilnego.

MIEJSCE 10 Podpisanie pakietu socjalnego dla pracowników Huty i Dressty.

 

Tymczasem rozpoczęliśmy 2012 rok. Co czeka nas w najbliższych miesiącach? O czym będziemy mówili? Z niecierpliwością czekamy na - przede wszystkim pozytywne - wydarzenia w nowym roku.

 

KWadmin, 14-01-2012
Dodaj komentarz
Twoje imie i nazwisko:

Wpisz komentarz:


Przepisz kod zabezpieczajcy:stat4u

Strona zbudowana w oparciu o system CMS Webman

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Generowanie strony [s]: 0.0200